Výrobky z chirurgickej ocele

Chirurgická oceľ pozná niekoľko tried a medzi nimi veľké množstvo druhov. Ako názov hovorí, používala sa spočiatku v zdravotníctve na výrobu chirurgických nástrojov, ale aj iných, ktoré sa v chirurgii nepoužívajú. V ortopédii je chirurgická oceľ využívaná na tvorbu umelých súčastí kostí a hlavne držiacich skrutiek. Na dočasné implantáty je vhodnejšia ako titán, je podstatne lacnejšia, ale pre trvalé použitie je istým rizikom obsah niklu. Materiálom pre trvalé implantáty, ako napríklad umelé kĺby, je bežne titán, lebo ten časom oxiduje a tvorí sa na ňom vrstva, na ktorej môže rásť kosť. Skrutky na spevnenie zlomených kostí sú zasa dobré i z chirurgickej ocele. Chirurgická oceľ sa používa aj do kardiostimulátorov a dokonca aj umelých srdcových chlopní.

V dnešnej dobe sú hitom šperky z chirurgickej ocele. Niečo, čo by niekoho pred rokmi ani nenapadlo, ovešať sa oceľou a mať z toho ešte aj dobrý pocit? Nuž šperky, ktorých materiálom je chirurgická oceľ, sú mimoriadne obľúbené pre svoje vlastnosti, pripomínajúce drahé kovy, a prijateľnú cenu. Svojou uhladenosťou a leskom pripomínajú striebro či biele zlato. Pritom sú veľmi odolné voči poškriabaniu a hlavne voči korózii. Nemusíte sa báť, že sa na nich bude tvoriť čierna vrstva, ktorá je tak charakteristická pre striebro.  Navyše majú nízky obsah niklu a tento nikel je v oceli dobre viazaný, takmer nepreniká na povrch, preto s takýmito šperkmi nemá väčšina ľudí, ktorým vadilo napríklad striebro, žiadne problémy.

Osobitnou kategóriou šperkov sú piercingy. Na tieto sa chirurgická oceľ používa podstatne dlhšie ako na výrobu „normálnych“ šperkov, hlavne pre jej zdravotné vlastnosti. Keďže sa kvôli nasadeniu piercingu na tele vytvorí rana, je zdravie v omnoho väčšom riziku, že sa vyvolá alergická reakcia. A chirurgická oceľ sa osvedčila, drvivá väčšina zákazníkov nemá s piercingmi žiadne problémy. 
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree jewelry web templates